طراحی، ساخت و نصب کشنده اضطراری

این شرکت برای اولین بار ایده جایگزینی کشنده اضطراری سیستم های ریلی را مطرح نمود و در این راستا طراحی، ساخت و نصب سیستم کشنده اضطراری تریپرکارهای خط شارژ مواد شرکت فولاد مبارکه را در کارنامه خود دارد که هیچ نمونه قبلی در داخل و یا خارج از کشور ندارد.
طراحی و ساخت سیستمهای هیدرولیک

این شرکت با همکاری در پروژه های مختلف صنعتی، طراحی و ساخت سیستمهای هیدرولیک مختلفی را در کارنامه خود دارد که برخی از آنها به شرح ذیل می باشد:
  • طراحی تفصیلی یونیت هیدرولیک خط اسید شویی فولاد مبارکه
  • طراحی پایه و تفصیلی سازه مکانیکی و راننده دیزل هیدرولیک closed loop ترانسفرکار حمل سبد قراضه
  • طراحی پایه و تفصیلی سیستم کامل هیدرولیک کوره احیاء مگامدول با انواع خروجی گرم و سرد
  • طراحی و ساخت یونیتهای هیدرولیک دریچه های کف پاتیل فولاد مبارکه

تجهیزات هیدرونیوماتیک و روانکاری مرکزی بارگیرخانه کامیون

این شرکت با تکیه بر دانش فنی و سوابق پروژه های اجرا شده، طراحی پایه و تفصیلی و ساخت سیستمهای هیدرولیک و نیوماتیک چندین بارگیرخانه کامیون را در کارنامه خود دارد که در برخی از آنها از شوت دورانی استفاده شده است. با توجه به اینکه استفاده از شوت دورانی در بارگیرخانه هیچ نمونه داخلی یا خارجی ندارد، سیستم هیدرولیک و نیوماتیک آن نیز برای اولین بار و توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است.

تجهیزات هیدرونیوماتیک بارگیرخانه قطار

این شرکت طراحی و ساخت سیستمهای هیدرولیک و نیوماتیک چندین بارگیرخانه قطار را به انجام رسانیده است. در این سیستمها علی رغم موجود بودن نمونه طراحی برخی از شرکتهای مطرح اروپایی، از طراحی خلاقانه این شرکت استفاده شد که در نتیجه علی رغم کاهش هزینه ها، عملکرد سیستمها نیز بهبود یافت و اکنون پس از سالها عملکرد بدون نقص سیستمها کیفیت طراحی و ساخت این شرکت در عمل به اثبات رسیده است.

دستگاه تست نمایشگر

این دستگاه به منظور تست نمایشگرهای فلورسنت خلاء (Vacuum Flouresent Display) طراحی و ساخته شده است. دستگاه دارای دو بخش ورودی و خروجی می باشد.
اپراتور قطعات را در ریلهای سینی ورودی دستگاه قرار می دهد و پس از آن دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک قطعات را یک به یک وارد محفظه تست کرده و پس از انجام تست روشنایی روی تک تک سگمنتهای قطعات، آن ها را در ریلهای سینی خروجی قرار می دهد.
نمایشگر های معیوب در ریل جداگانه ای که در انتهای سینی خروجی تعبیه شده قرار می گیرند. دستگاه مجهز به سه الکتروموتور سرو DC تولید این شرکت بوده که با دقت 0.01 میلی متر کنترل می شوند. صفحه کلید و صفحه لمسی نیز به منظور ورود اطلاعات به دستگاه تعبیه شده است.

دستگاه های مونتاژ مقاومت فن

این دستگاه ها به منظور مونتاژ نهایی مقاومت فن خودروهای مختلف طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه‌ها در مدت زمان 6 ثانیه عملیات 5 ایستگاه کاری را با دقت و کیفیت بالا انجام می دهند. عملیات های انجام شده روی محصول در این دستگاه‌ها عبارتند از :
  • تنظیم فاصله فیوز و مقاومت به میزان استاندارد
  • برش اتصالات الکتریکی میان پایه ها
  • پرس پایه های مقاومت و فیوز و تثبیت موقعیت آن ها
  • تست الکتریکی مقدار مقاومت الکتریکی محصول
  • نصب درپوش روی محصول

دستگاه تستر دسته راهنما

این دستگاه به منظور تست عملکرد دسته راهنما و برف پاک کن پژو 405 به صورت اتوماتیک، طراحی و ساخته شده است. این دستگاه با قرار دادن دسته راهنما و برف پاک کن در موقعیتهای کاری مختلف و عبور جریان استاندارد از کنتاکت داخلی قطعه، افت ولتاژ داخلی محصول را ارزیابی کرده و گزارش آن را ارائه می دهد. در صورت عملکرد صحیح کلیه وضعیتهای محصول بر روی آن علامت تایید حک می گردد.

دستگاه تولید مقاومت فنری

این دستگاه‌ها به منظور تولید تمام اتوماتیک مقاومت فنری از رول سیم طراحی و ساخته شده اند.
با توجه به نیازمندیهای موجود تا کنون چندین نمونه مختلف از این دستگاه برای تولید مقاومت‌های مختلف طراحی و ساخته شده است. این دستگاهها قابلیت تولید 250 مقاومت در ساعت را دارا می باشند.

دستگاه فرمدهی فیوز حرارتی

این دستگاه برای فرمدهی تمام اتوماتیک فیوز حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. فیوزها به صورت فله ای در ورودی دستگاه قرار گرفته و به صورت تمام اتوماتیک وارد دستگاه می شوند و پس از فرمدهی به شکل مورد نظر و برش اضافه ی پایه ها از دستگاه خارج می شوند.

دستگاه برش ریبون

این دستگاه ها به منظور تقسیم ریبون 20 رشته به ریبونهای 5 و 6 رشته، برش آنها در طول معین و جدا نمودن روکش دو سر قطعات بریده شده طراحی و ساخته شده اند.
این دستگاه ها می توانند در ساعت 750 عدد ریبون را به صورت کاملاً اتوماتیک تولید نمایند.

دستگاه فرمدهی شنت

این دستگاه به منظور برش و فرمدهی شنت محصولات مختلف الکترونیک طراحی و ساخته شده است. این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک رول شنت را به قطعات برش خورده و فرمدهی شده U شکل تبدیل می نماید.

دستگاه فرمدهی پایه مقاومتهای فنری

این دستگاه به منظور فرمدهی پایه مقاومت های سیمی طراحی و ساخته شده است. در این دستگاه علاوه بر فرمدهی پایه ی مقاومتها، اضافه طول آن ها نیز در اندازه لازم قطع شده و راستای پایه ها نیز به موازات یکدیگر درمی آیند.