این شرکت برای اولین بار ایده جایگزینی کشنده اضطراری سیستم های ریلی را مطرح نمود و در این راستا طراحی، ساخت و نصب سیستم کشنده اضطراری تریپرکارهای خط شارژ شرکت فولاد مبارکه را در کارنامه خود دارد که هیچ نمونه قبلی در داخل و یا خارج از کشور ندارد.


طراحی و ساخت سیستم های مختلف هیدرولیک از جمله توانمندی های این شرکت می باشد که به عنوان نمونه می توان به طراحی و ساخت چندین یونیت هیدرولیک برای شرکت فولاد مبارکه اشاره نمود.


این دستگاه به منظور تست نمایشگرهای فلورسنت خلاء (Vacuum Flouresent Display) طراحی و ساخته شده است. دستگاه دارای دو بخش ورودی و خروجی می باشد.
اپراتور قطعات را در ریل های سینی ورودی دستگاه قرار می دهد و پس از آن دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک قطعات را یک به یک وارد محفظه تست کرده و پس از انجام تست روشنایی روی تک تک سگمنت های قطعات، آن ها را در ریلهای سینی خروجی قرار می دهد.
نمایشگر های معیوب در ریل جداگانه ای که در انتهای سینی خروجی تعبیه شده قرار می گیرند. دستگاه مجهز به سه الکتروموتور سروو DC تولید این شرکت بوده که با دقت 0.01 میلی متر کنترل می شوند. صفحه کلید و صفحه لمسی نیز به منظور ورود اطلاعات به دستگاه تعبیه شده است.


این دستگاه ها به منظور مونتاژ نهایی مقاومت فن خودروهای مختلف طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه‌ ها در مدت زمان 6 ثانیه عملیات 5 ایستگاه کاری را با دقت و کیفیت بالا انجام می دهند. عملیات های انجام شده روی محصول در این دستگاه‌ ها عبارتند از :
  • تنظیم فاصله فیوز و مقاومت به میزان استاندارد
  • برش اتصالات الکتریکی میان پایه ها
  • پرس پایه های مقاومت و فیوز و تثبیت موقعیت آن ها
  • تست الکتریکی مقدار مقاومت الکتریکی محصول
  • نصب درپوش روی محصول


این دستگاه‌ها به منظور تولید تمام اتوماتیک مقاومت پیچشی از رول سیم طراحی و ساخته شده اند.
با توجه به نیازمندی های موجود تا کنون چندین نمونه متفاوت از این دستگاه برای تولید مقاومت‌ های مختلف طراحی و ساخته شده است. این دستگاه ها قابلیت تولید 250 مقاومت در ساعت را دارا می باشند.


این دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک فیش های برد های الکترونیک را روی آن ها نصب و پرس می نماید. فیش ها به صورت فله ای در ورودی فیش دستگاه ریخته می شوند و بردهای الکترونیک نیز در ورودی دیگر دستگاه قرار می گیرند، بردهای تکمیل شده در ردیف خروجی چیده می شوند.
دراین دستگاه از 5 استپرموتورو 6 جک پنوماتیک استفاده شده است.


این دستگاه برای فرمدهی تمام اتوماتیک فیوز حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. فیوزها به صورت فله ای در ورودی دستگاه قرار گرفته و به صورت تمام اتوماتیک وارد دستگاه می شوند و پس از فرمدهی به شکل مورد نظر و برش اضافه ی پایه ها از دستگاه خارج می شوند.


این دستگاه به منظور برش و فرمدهی شنت محصولات مختلف الکترونیک طراحی و ساخته شده است. این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک رول شنت را به قطعات برش خورده و فرمدهی شده U شکل تبدیل می نماید.


این دستگاه به منظور برش اتوماتیک ضایعات ورق خروجی پرس طراحی و ساخته شده است.


این دستگاه به منظور فرمدهی پایه مقاومت های سیمی طراحی و ساخته شده است. در این دستگاه علاوه بر فرمدهی پایه ی مقاومتها، اضافه طول آن ها نیز در اندازه لازم قطع شده و راستای پایه ها نیز به موازات یکدیگر درمی آیند.


این
دو دستگاه به منظور تقسیم رول ریبونهای 20 رشته به رولهای با تعداد رشته سیم کمتر و سپس برش ریبون های 5 رشته و 6 رشته در طول معین و لخت نمودن روکش دو سر قطعات بریده شده طراحی و ساخته شده است.این دستگاه می تواند در ساعت 750 عدد ریبون را به صورت کاملاً اتوماتیک تولید نماید.این دستگاه ها به منظور پرس قطعات مختلف که نیاز به 500 تا 1500 کیلوگرم نیرو دارند طراحی و ساخته شده اند که از جمله آنها می توان به پرس فیش بردهای الکترونیک، پرچ اجزای الکتریکی و یا مونتاژ قطعات مکانیکی اشاره نمود.
در این دستگاه ها، ابتدا اپراتور اجزای مورد نظر را در موقعیت تعبیه شده قرار می دهد و سپس با خارج شدن دست از محفظه کاری، دستگاه عملیات پرس را انجام می دهد.